Permanentní Make up

PODROBNÉ INFORMACE K APLIKACI PERMANENTNÍHO MAKE-UPU

(MIKROPIGMENTACE)

Jmenuji se Katka Adamčíková a na našem pracovišti provádím aplikaci permanentního make-upu. Po gymnáziu jsem vystudovala speciální obor kosmetolog, který je úzce spjat s medicínskými obory a postupně jsem absolvovala mnoho dalších specializovaných kurzů a nadstavbových technik. První certifikovaný kurz permanentního make-upu jsem absolvovala r. 1998 a od té doby se permanentnímu make-upu věnuji. V oboru se neustále vzdělávám dál, jezdím minimálně 1x ročně na mezinárodní kongresy nebo veletrhy a na specializované semináře. Z nových metod provádím tzv. microblading - aplikace 3D obočí ruční technikou, jež je pro své výsledky nyní velkým hitem (blíže se této technice budu věnovat v dalším textu). Dále jsem rozšířila portfolium technik o tzv. nanovláskování a pudrovou techniku modelace obočí. Tato práce mne nesmírně naplňuje a baví, skvělé je, že jsou za ní vidět jasné výsledky. Kromě estetických změn lze také klientkám s určitým handicapem pomoci zlepšit sebevědomí, a jejich radost a spokojenost je to, co mne na této práci těší nejvíce.


Permanentní make-up (mikropigmentace) je metoda dočasného líčení, při které se do horní vrstvy pokožky - epidermu implantuje certifikované barviva určené pro techniku permanentního make-upu. Zákrokem můžeme upravit šířku, hustotu či délku obočí nebo v případě potřeby je vymodelovat celé nové. U rtů můžeme docílit zvýraznění tvaru a barvy rtů, potlačení asymetrie či jejich zvětšení. Permanentní make-up by neměl nahrazovat klasické líčení, měl by být pouze jeho podkladem.

Náš salon disponuje špičkovým vybavením, aplikaci provádím patentovaným přístrojem německé firmy MT DERM (cartridgový systém) a atestovanými pigmenty nejvyšší kvality s certifikací EU. Samozřejmostí je používání více typů anestetik v průběhu výkonu pro téměř nulovou bolestivost, a vysoký hygienický standart. Zákrok není zpravidla jednorázový úkon, pro dosažení optimálních výsledků se většina zákroků provádí na 2 až 3 sezení. Následné sezení po 1. zákroků se nazývají korekce. Ideální rozestup mezi korekcemi je 6 až 8 týdnů. Není uměním udělat tmavý a nepřirozený permanentní make-up na 1 sezení, mnohem náročnější je udělat přirozený a dokonalý permanentní make-up, k tomu je zpravidla zapotřebí minimálně 2 sezení. V našem salonu máte zaplacený zákrok včetně případných 2 korektur se 4 měsíční zárukou. Výhoda tkví hlavně v tom, že při 1. sezení zjistím, jak pokožka reaguje na daný pigment, neriskuji příliš intenzivní aplikaci a dám tímto i možnost klientce lépe se s novou pigmentací sžít. Při další aplikaci lze pozměnit odstín pigmentu, korigovat tvar a upravit pigmentaci v místech, kde po první aplikaci nechytla dokonale. Ideálně provedený permanentní make-up je přirozený, vyzdvihne a podtrhne krásu Vaší tváře.

Jelikož permanentní make-up ovlivní vzhled celého obličeje na několik let, je velmi důležité vybrat si správné pracoviště, kde Vám permanentní make-up aplikují. Opravy špatně provedeného permanentního make-upu jsou značně finančně náročné, stresující a mnohdy i neproveditelné. Ke správné aplikaci nestáčí mít jen kvalitní hygienické zázemí a přípravky, ale hlavně výborné estetické cítění.  

Jak permanentní make-up probíhá:

Ještě než zákrok proběhne, je nutné se na něj připravit a zjistit, zda je pro Vás vůbec vhodný a možný.

Při zájmu o termín PM před samotnou objednávkou potřebuji vědět, zda netrpíte kontraindikací, se kterou by se zákrok neslučoval či by postup byl velmi rizikový. Pokud některou z dále uvedených kontraindikací máte, je nutné ji oznámit a domluvíme se, jak budeme nadále postupovat :

 • těhotenství a kojení (při kojení je v individuálních případech aplikace možná, ale můj osobní postoj k provádění PM v období kojení je negativní)
 • alergie na anestetika či látky obsažené v pigmentech, diabetes, velmi vysoký krevní tlak, lupénka, atopický ekzém či jiný typ ekzému, růžovka, autoimunitní onemocnění, špatná srážlivost krve, závažné problémy se štítnou žlázou, hormonální léčba.
 • léky na ředění krve- pokud je berete, je nutné stav konzultovat s lékařem a pod dohledem je na čas před zákrokem vysadit. Pokud to není možné, zákrok nemůžeme provést.
 • imunodeficitní stav (včetně HIV), onkologičtí pacienti v léčbě (aplikace je možná nejdříve po 6 měsících po ukončení léčby)
 • sklon k tvoření keloidních jizev
 • epilepsie
 • srdečně-cévní problémy-aplikace je možná po konzultaci s lékařem a následně s lékařským potvrzením.
 • sklon k časté tvorbě herpes-pokud se opary dělají velmi často, je nutné dopředu provést léčbu tabletami Herpesin pod dohledem lékaře a zvážit vhodnost zákroku (u PM rtů)
 • probíhající léčba antidepresivy (tuto skutečnost je rovněž nutné uvést)
 • microblading není vhodný u příliš mastné, aknózní, pórovité, strukturou hrubé pleti
 • microblading neprovádím u viditelného starého permanentního make-upu. Pokud již máte starší permanentní make-up, je nutné tuto skutečnost také nahlásit dopředu a nejlépe se přijít ukázat. Opravy špatně provedených výrazných permanentních make-upů z jiných salónů již nepřijímám!

Při řešení vhodnosti či nevhodnosti zákroku kvůli výše uvedeným problémům zachováváme naprostou diskrétnost.

DŮLEŽITÉ!!! Před zákrokem je nezbytné přečíst si všechny následující informace, dodržovat uvedené pokyny a je vhodné si rovněž přečíst všechny informace vztahující se k následné péči po permanentním make-upu. Jen tak je možné zaručit bezchybný výsledek a co nejlepší průběh výkonu.

Příprava:

 • před zákrokem buďte v dobré kondici a odpočatá, vyloučena je aplikace při akutním onemocnění a u výše uvedených kontraindikací, které jsem neposoudila
 • termín je vhodnější naplánovat mimo menstruaci, při menstruaci můžete být citlivější a více krvácet
 • po aplikaci botoxu do čela je možné PM obočí provést nejdříve za 4 týdny
 • nepijte v den zákroku alkoholické nápoje, kávu, kofeinové ani energetické nápoje, 4 hodiny před zákrokem nekuřte
 • u PM rtů doporučuji pro prevenci oparů používat vitamíny řady B a vitamin C, případně cca 2 dny před zákrokem mazat rty antivirovým přípravkem (Zovirax, Duvira,...). Při akutním výsevu oparu není možné zákrok provést, je nutné vyčkat minimálně 3 týdny do úplného vyhojení.
 • neprovádějte minimálně 2-3 měsíce před zákrokem detoxikační kúry, neberte chlorellu, wobenzym či jiné látky vedoucí k očistě organismu a zvýšené regeneraci organismu. Aplikovaný pigment by se z těla mohl více vylučovat a tělo by jej nemuselo dobře přijmout. Taktéž detoxikační přípravky neberte po celý proces hojení do úplného vyhojení po korekci.
 • pokud si barvíte obočí a chystáte se na PM obočí, je nutné alespoň 1 měsíc před zákrokem nebarvit a nechat vaši přirozenou barvu pro lepší odhad odstínu.
 • 1 týden před zákrokem nepodstupujte žádné chemické ošetření pleti
 • minimálně 1 týden před zákrokem nenavštěvujte solárium
 • připravte se, že někdy bývá i druhý den místo aplikace nateklé, proto je vhodné používat sluneční brýle a pokud je možnost zůstat den po aplikaci doma
 • volte takové časové období, kdy následující 3 týdny nepojedete na dovolenou se sluněním, nebudete fyzicky příliš aktivní (pocení) či se nechystáte absolvovat např. wellness víkend (sauna, bazény)

Každému zákroku předchází KONZULTACE, při které se dozvíte veškeré podrobnosti o zákroku, který jste si zvolila. Konzultace může být uskutečněna v jiném termínu než je samotný zákrok, zpravidla ji však realizuji přímo před výkonem. Seznámím Vás s průběhem aplikace, dohodneme se na pro Vás co nejlepším řešení, zvolíme barvu a tvar a pokud je potřeba provedeme alergologický test pokožky na anestetika. Obdržíte smlouvu o provedení úprav permanentním make-upem a veškeré podrobnosti v tištěné formě.


APLIKACE:

Klientka zpravidla pololeží, v případě potřeby sedí nebo leží a někdy i stojí (pro kontrolu tvaru z různých úhlů). Před výkonem se oblast aplikace vydezinfikuje, nanese na cca 20 min. anestetikum a zakryje fólií. Veškeré přípravky, které nejsou sterilní, se vydesinfikují. Připraví se vhodný odstín pigmentu. Podle typu permanentního make-upu se zpravidla tvar předkreslí a zkonzultuje s klientkou. S klientkou komunikuji o tvaru i v průběhu aplikace, má zrcátko a konzultujeme spolu tvořící se tvar. Kdykoliv klientka cítí zvýšenou bolestivost, místo aplikace se znovu znecitliví speciálními typy anestetik, které jsou určeny pro už narušenou pokožku. Samozřejmostí je 100% hygiena, použití jednorázových pomůcek, roušek a rukavic. Zákrok podle náročnosti trvá zpravidla 2 až 2,5 hodiny.


Objednávejte se prosím přes recepci na tel. 603 471 554 nebo tel. 59 652 21 10, termíny mi vede naše p. recepční Renatka Štěrbová, k dispozici na tel. 604 539 739 jsem Vám i nadále pro případnou domluvu a dotazy. Hezký den Vám přeje Katka Adamčíková