Odstraňování permanentního make-upu 

Odstranění (zjemnění) permanentního make-upu a opravy permanentního make-upu z jiných salónůNa toto téma jsem měla donedávna jasný názor- neprovádím. Je to problematická práce s nejistým výsledkem, časově náročná a s možným poškozením jména. Já se jako koncový článek řetězce mimo jiné zodpovídám i okolí dotyčné klientky, které nemá tušení, že podstupuje nápravu a může být v procesu vystavena otázce - kdo že ti to udělal ?- s klientčinou odpovědí bez vysvětlení. A špatná reklama je na světě. Shrnuto a podtrženo - nestojí to za to. Ale...to ALE je v poslední době na denním pořádku. Těch žen a dívek, které potřebují pomoc, je opravdu mnoho. Velmi mnoho. S některými případy se za cenu drobných ústupků dá pracovat, některé katastrofické případy rovnou odmítám. Proč tady o tom všem píši - samozřejmě můžu začít s tím, co ty, které nedopadly zrovna nejlépe,dnes už dobře ví - jak máte opravdu dobře zvolit salón, kde podstupujete zákrok, který Vás na pár let bude zdobit nebo také hyzdit ( zde je na pár let ten lepší případ.). Jak se máte přesvědčit, ptát se na doporučení, informovat,nedat se zlákat cenou, protože v drtivé většině případů znamená jasnou věc - nekvalitní materiál, nekvalitní práce. To vše je myslím jasné, o tom mluvit netřeba. Jde o to - CO S TÍM?

Není na to jednoduchá odpověď- někdy se dá dojít k dobrému výsledku, někdy permanentní make-up odstranit ani zesvětlit nelze - a to opravdu ničím. Vždy záleží na použitých pigmentech, hloubce aplikace, stupni poškození kůže a mnoha dalších faktorech. I nejmodernější lasery si někdy s permanentním make-upem nedokáží poradit a odstranit jej beze zbytku. Často totiž není permanentní, ale vytetovaný tetovací barvou či barvou bez atestů, které se odstraňují velice obtížně. Mnoho lékařů se také nechce vydat na cestu s nejistým výsledkem, proto už raději odstraňování neprovádí. Nebudu zde uvádět všechny techniky, kterými je možné se o odstranění pokoušet, veskrze se jedná o techniky laserové nebo chemické založené na různých principech.


Pod vlivem tlaku, který je na mne trochu vyvíjen se - pokud je to alespoň trochu možné - snažím vyjít vstříc. A musím se přiznat- hlavně je mi těch žen opravdu líto, i když si svým způsobem za to mohou samy. Navíc je dnes už velmi málo žen od určitého věku, které ještě permanentní make-up někdy nepodstoupily a mají pigmentovanou lokalitu beze zbytků permanentího make-upu. Někdy je reálné permanentní make-up dát do dobré formy a zmírnit nechtěné části ( nejčastěji začátky příliš blízko, příliš dlouhé konce atd.) za pomoci kamuflážního pigmentu, někdy už to nelze. Nicméně celý tento proces je mnohem časově i materiálově náročnější, je většinou zapotřebí více korekcí, které jsou u mne hrazené v kompletním balíčku. Nemohu ho proto provádět za cenu aplikace nového permanentního make-upu a je pro tuto situaci cena vyšší. Každé místo, na kterém byl - a to i kdysi před mnoha lety- permanentní make up prováděn, před objednávkou potřebuji vidět - na fotce nebo ještě lépe v reálu, abych mohla posoudit, zda bude možné permanentní make-up udělat a s jakými ústupky. S určitými ústupky musí klientka počítat vždy.


Potom jsou tu případy, kdy s kamufláží a jednodušším a většinou i kratším procesem nevystačíme, a zde už je potřeba silnější kalibr- používám osvědčený certifikovaný přípravek LI-FT pigment lightening solution, k jehož použití jsem vyškolena. Tento přípravek se specifickým složením na solné bázi se mi osvědčil se a dokáže většinou pomoci. Nelze ovšem čekat zázraky na počkání - cesta je to mnohdy dlouhá a jak jsem již řekla - s nejistým výsledkem. Tento přípravek používám pouze v případě , kdy se chce ke mě klientka objednat a posoudím, že je reálná šance dojít alespoň do stavu, abychom mohli vytvořit dobrý výsledek. Ráda bych zde podotkla, že jsem to pouze já, kdo posuzuje zda to je či není možné a zda klientku objednám. Nezaměřuji se na odstraňování tetovaní, využívám ho opravdu v ojedinělých případech, kdy se rozhodnu,že do toho společně půjdeme. Některé klientky opravdu nemohu vzít, existují bohužel případy tak otřesné, že je opravdu neproveditelné cokoliv podniknout. To je důvod, proč zde uvádím důvody, za jakých okolností odstranění provádím, a neuvádím zde pouze ceník. 


Jak odstraňování probíhá?Každému odstranování předchází osobní konzultace, při které klientka dostane informace, zda ho doporučím absolvovat a následně informace o postupu.

Samotné odstranování probíhá následovně - po vydesinfikování se přípravek na odstraňování cartridgí zapracovává do míst, které chceme odstranit, Následně se nechá působit. Procedura trvá dle lokality od 30-40 minut. Pro výraznější efekt je lepší nepoužívat anestetikum. Klientka musí následně dodržovat přesně určený postup, který je velmi podobný postupu po aplikaci permanentního make-upu. Jen tak je možné zajistit co nejlepší výsledek.


Výsledky jsou viditelné již po prvním ošetření, konečný počet ošetření však nikdy nelze určit předem. Někdy - vyjímečně - stačí jedno sezení, zpravidla je ale nutné podstoupit 2 až 4 sezení s 6-8 týdenními rozestupy pro dostatečné zhojení. Některá tetování však odstranit nelze. Jak jsem již zmínila, účinnost odstranění závisí na stáří permanentního make-upu, složení původně použitého pigmentu a hloubce, do které byl zapraven.
Obnova permanentního make-upu je pak možná nejdříve 2-3 měsíce od posledního ošetření, kdy je pokožka zcela vyhojena. 


Důležité pokyny a informace:

 • V oblasti mateřských znamének, rozšířených cév, v období menstruace a těhotenství se odstraňování neprovádí.
 • přijďte odpočatí, fit a v dobré náladě (jakýkoli zdravotní i psychický stav se může projevit větší citlivostí)
 • den před procedurou nepijte alkohol
 • v den aplikace nepoužívejte na danou partii líčidlo ani krém
 • v den procedury nekuřte, nepijte kofein, ani si neberte žádné léky proti bolesti
 • přijďte najezená
 • prosím počítejte s procesem hojení cca 14 dní a tím spojená omezení, kdy se na dané místo nesmí nic používat (ani se líčit)


Po aplikaci

 

 • po proceduře je kůže citlivá, může zčervenat, olupovat se, mokvat v místě, kde byla vystavena intenzivnímu ošetření, a po dobu 2 až 3 dalších dnů může svědit
 • první 2 týdny se vyhýbejte vlhku, nenavštěvujte solárium, nevystavujte místo ošetření slunci, nenavštěvujte saunu a bazén, neličte se v místě aplikace, neabsolvujte dermatologické nebo kosmetické zákroky, masáže, návštěvu posilovny a tělocvičny a neprovozujte žádnou fyzickou aktivitu, při které nastává pocení a zvýšená cirkulace lymfy, vyhýbejte se prašnému prostředí, styku s domácími mazlíčky a nehygienickým podmínkám, vyhýbejte se kontaktu s aktivními chemickými přípravky
 • místo udržujte v čistotě, suchu a nestrhávejte stroupky!
 • po dobu hojení nepoužívejte v blízkosti zákroku make-up, pudr a jiná líčidla
 • nepoužívejte v místě aplikace žádné kosmetické krémy, produkty na urychlení hojení


Kontraindikace


 • cukrovka
 • problémy se srážlivostí krve, léky na ředění krve
 • kardiostimulátor, srdeční choroby
 • kožní nemoc (dermatitida, růžovka, ekzém v oblasti obočí, akné, záněty atd.)
 • kuperóza
 • epilepsie
 • onkologičtí pacienti v léčbě (možné objednání nejdříve šest měsíců po ukončení léčby)
 • infekční nemoci, hepatitida, HIV
 • užívání antibiotik (až dva týdny po dobrání)
 • snížená imunita (jakákoli nemoc i rýma)
 • alergie na známou látku
 • alergici nebo osoby se štítnou žlázou nebo slabou cukrovkou musí pigmentaci zkonzultovat se svým lékařem
 • tvorba keloidních jizev
 • operace pod narkózou 2 měsíce před zákrokem
 • botox 2 měsíce před zákrokem
 • léky na bolest
 • těhotenství a kojení (od ukončení kojení po 4. menstruaci)

Pokud trpíte velmi mastnou pletí a tvorbou akné nebo naopak velice suchou pletí, počítejte s horším výsledkem či více potřebnými korekcemi.


Na závěr


Mějte na paměti, že odstraňování permanentního make-upu je vysoce individuální proces, jehož výsledek se nedá dopředu určit a může mít více opakování. Buďte trpělivá, ve velké většině případů je odměnou následné krásný přirozený permanentní make-up, které Vám bude dělat radost. 

Vaše Katka

Ceník


Předělání nebo oprava permanentního make-upu z jiného salonu za použití kamuflážního pigmentu - cena bude stanovena individuálně dle náročnosti a lokality

 ...od 5500,- včetně korekcí


Zjemnění/odstranění starého permanentního make-up - cena bude stanovena individuálně dle náročnosti a lokality

.. 1 sezení od 1000,-