Následná péče

Při různých procedůrách je vhodné a zpravidla i nutné dodržovat zásady, které vám dopomůžou k co nejlepšímu výsledku. Poučení od nás vždy dostanete i na místě, slovné nebo písemně.

Absolvovala jste kosmetické ošetření?

Ano, můžete se nalíčit, ale nejvhodnější je nechat pleť odpočinout a nechat pleť vstřebat všechny látky. Po našem ošetření neodejdete červená, ale krásnější. Používané přípravky a techniky zaručí, že vaše pleť bude svěží, čistá a vypnutá. Pouze v ojedinělých případech u výraznějšího akné může být kůže přechodně mírně zarudlá. Při ajurvédických ošetřeních s masáží hlavy počítejte s promaštěním hlavy ve vlasové části. Po ošetření pomozte detoxikaci a pijte čistou vodou nebo ajurvédické čaje dle našeho doporučení.

Absolvovala jste lash lifting botox nebo lash lifting se semipermanentní řasenkou?

Po ošetření budou řasy mastné a lehce slepené sérem LB. Řasy neoplachujte, opláchnout je můžete vlažnou vodou až po cca 12 hodinách. Poté už se můžete o řasy starat jako obvykle - líčit i odličovat. Na odličování nepoužívejte olejové odličovače pro delší životnost natočených řas.

Absolvovala jste depilaci?

Naše depilace obličeje, podpaží či třísel bio cukrovou pastou je maximálně šetrná, nestrhává vrchní epitelové buňky a po ošetření je zarudnutí minimální. Depilaci voskem provádíme převážně na větší plochy - např. lýtka a stehna. I zde, díky použití zklidňujících složek v následně aplikovaných přípravcích, je podráždění minimální. Přesto pro všechny typy depilací, vč. depilace cukrovou pastou, platí zákaz slunění na cca 14 dní. Depilovanou oblast hydratujte a v letních měsících používejte bio opalovací krém (lze zakoupit i u nás)

Absolvovala jste Mezoterapii nebo  microneedling?

Bezprostředně po ošetření se mohou objevit drobné modřinky, pálení, teplo, mírný otok a svědění v místě vpichů, které rychle odezní. Modřinkám a otoku se dá předejít chlazením pleti bezprostředně po ošetření. Vaše pleť bude vypadat podobně jako po delším pobytu na slunci. V den aplikace a druhý den není vhodné použití líčídel. Několik dní po mezoterapii je třeba se vyhnout nadměrnému chladu, horku a slunci a pravidelně aplikovat hojivý krém, který si od nás na tuto dobu odnesete. V případě pnutí pokožky, třeba i každých 10 minut. Je nezbytné, aby pleť byla neustále hydratovaná! Nechoďte do sauny ani do solária a používejte krémy s vysokým ochranným faktorem (50+).Krémy zvolte určitě s minerálním faktorem, s jejich výběrem Vám rádi poradíme. Jinak vás zákrok v běžném životě nijak neomezí. Po 2-3 dnech se na kůži objeví i drobné stroupky. Do 5-14 dní se stroupky zhojí. Ve většině případů trvá vnější hojení 5-7 dní. Rychlost hojení závisí na intenzitě a lokalitě ošetření. Proces samoobnovy kůže je bezprostředně po ošetření teprve nastartovaný a následně bude probíhat přibližně čtyři až šest měsíců. Můžete tak sledovat, jak je vaše pokožka den ode dne hladší a pružnější. Postupně také začnou světlat a mizet nežádoucí pigmentace a pokožka získá mladistvější vzhled. Počet procedur a jejich výsledek se ale vždy odvíjí od konkrétního problému s pletí, věku, typu kůže i lokality ošetření. V případě hlubších vrásek je vhodné ošetření několikrát zopakovat.

Mezoterapii / microneedling lze velmi dobře kombinovat s dalšími omlazovacími metodami,s jejich výběrem Vám rádi poradíme.

Absolvovala jste permanentní make up nebo mikroblading?

 • Nemyjte pigmentované místo 24 hodin vodou a pokud prosakuje tkáňový mok, místo jemně odsávejte papírovým kapesníčkem (bez tlaku). V dalších dnech je již možné pigmentované místo lehce opláchnout čistou vodou pro odtranění prachu, voda však musí být bez mycích substancí, odličovadel a zbytků make-upu!
 • I v následujících dnech buďte opatrná na namáčení, místo udržujte v čistotě a suchu
 • V místě aplikace se utvoří drobné stroupky, na které které můžete podle potřeby jemně nanést spec. přípravek, který od nás obdržíte. Přípravek můžete použít již večer po zákroku. Vyvarujte se vtírání a další manipulace, přípravek pouze lehce naneste. Dbejte, aby bylo místo pokryté jen lehkým filmem. Rty můžete potírat (jemně nanést) častěji. U obočí je možné nepoužívat k potírání nic, vždy je dobré řídit se pocity a dle toho postupovat. U výraznějších stroupků (bývají většinou po silnějším krvácení u aplikace) je vhodné přípravek použít.
 • Nepoužívejte na potírání jinou kosmetiku! Nepoužívejte v žádném případě vazelínu, ani calcium panthotenicum, bepanthen či jiné přípravky na ropném základě! Tyto informace mám přímo od výrobců nových typů pigmentů, neakceptujte tedy mnohdy rozdávané rady o stálém promazávání vazelínou, dávno to již neplatí!!
 • Neaplikujte na pigmentované místo rovněž žádná líčidla, mohou vést ke změně pigmentu.
 • Stroupky, které se začínají tvořit 3-5 den je velmi důležité nestrhávat, dané místo netřít a nechat je samovolně odloupnout (cca 1 týden). V rámci možností si dejte pozor při spánku na nechtěné strhnutí, vhodná je poloha na zádech.
 • Při mytí vlasů se vyvarujte velkého namáčení pokožky, pokuste se je umýt v předklonu nebo v záklonu. Vyvarujte se mytí hlavy minimálně 2-3 dny po zákroku.
 • Bezprostředně po aplikaci a do prvního vyloupnutí stroupku bude pigment dost výrazný. Je to zapříčiněno prokrvením aplikovaného místa a zabarvení pigmentu krví, která lehce prosákne. Nikdy nestrhávejte stroupky násilím
 • 14 dní vynechejte bazén, solárium, saunu
 • Vynechejte minimálně 4 dny po aplikaci cvičení a návštěvy fit center. Vhodnější je tyto aktivity velmi omezit až na 14 dní (pocení)
 • Kdykoliv v budoucnu pojedete za sluníčkem, používejte ochranné prostředky s vysokým faktorem, nejlépe minerálního charakteru a čistě přírodní. Prodloužíte si tak trvanlivost PM. Vhodné přípravky Vám rádi doporučíme.
 • Doporučuji také po definitivním vyhojení PM po korekci již na pigmentované písto nezačít používat běžnou konvenční kosmetiku z důvodu obsahu chemických složek, možných keratolytických a bělících složek. Používejte v místě pigmentu přírodní oleje, např. bambucké máslo či kokosový olej. Prodloužíte si trvanlivost permanentního make-upu.
 • Veškerá doporučená opatření je nezbytné dodržovat pro 100% výsledek. V případě microbladingu by při nedodržení pokynů mohlo dojít k rozpití chloupků, proto je na místě velká opatrnost.