Následná péče

Při různých procedůrách je vhodné a zpravidla i nutné dodržovat zásady, které vám dopomůžou k co nejlepšímu výsledku. Poučení od nás vždy dostanete i na místě, slovné nebo písemně.

Absolvovala jste kosmetické ošetření?

Ano, můžete se nalíčit, ale nejvhodnější je nechat pleť odpočinout a nechat pleť vstřebat všechny látky. Po našem ošetření neodejdete červená, ale krásnější. Používané přípravky a techniky zaručí, že vaše pleť bude svěží, čistá a vypnutá. Pouze v ojedinělých případech u výraznějšího akné může být kůže přechodně mírně zarudlá. Při ajurvédických ošetřeních s masáží hlavy počítejte s promaštěním hlavy ve vlasové části. Po ošetření pomozte detoxikaci a pijte čistou vodou nebo ajurvédické čaje dle našeho doporučení.

Absolvovala jste lash lifting botox?

Po ošetření budou řasy mastné a lehce slepené sérem LB. Řasy neoplachujte, opláchnout je můžete vlažnou vodou až po cca 12 hodinách. Poté už se můžete o řasy starat jako obvykle - líčit i odličovat. Na odličování nepoužívejte olejové odličovače pro delší životnost natočených řas.

Absolvovala jste prodlužování řas?

Řasy neoplachujte 24 hodin. Odličování či mytí řas provádějte odličovadly bez olejových složek. Řasy můžete líčit speciální řasenkou pro syntetické řasy. Řasy pročesávejte kartáčkem, který od nás dostanete.Absolvovala jste depilaci?

Naše depilace obličeje, podpaží či třísel bio cukrovou pastou je maximálně šetrná, nestrhává vrchní epitelové buňky a po ošetření je zarudnutí minimální. Depilaci voskem provádíme převážně na větší plochy - např. lýtka a stehna. I zde, díky použití zklidňujících složek v následně aplikovaných přípravcích, je podráždění minimální. Přesto pro všechny typy depilací, vč. depilace cukrovou pastou, platí zákaz slunění na cca 14 dní. Depilovanou oblast hydratujte a v letních měsících používejte bio opalovací krém (lze zakoupit i u nás)

Absolvovala jste permanentní make up nebo mikroblading?

 • Nemyjte pigmentované místo 24 hodin vodou a pokud prosakuje tkáňový mok, místo jemně odsávejte papírovým kapesníčkem (bez tlaku). V dalších dnech je již možné pigmentované místo lehce opláchnout čistou vodou pro odtranění prachu, voda však musí být bez mycích substancí, odličovadel a zbytků make-upu!

 • I v následujících dnech buďte opatrná na namáčení, místo udržujte v čistotě a suchu
 • V místě aplikace se utvoří drobné stroupky, na které které můžete podle potřeby jemně nanést spec. přípravek, který od nás obdržíte. Přípravek můžete použít již večer po zákroku. Vyvarujte se vtírání a další manipulace, přípravek pouze lehce naneste. Dbejte, aby bylo místo pokryté jen lehkým filmem. Rty můžete potírat (jemně nanést) častěji. U obočí je možné nepoužívat k potírání nic, vždy je dobré řídit se pocity a dle toho postupovat. U výraznějších stroupků (bývají většinou po silnějším krvácení u aplikace) je vhodné přípravek použít.
 • Nepoužívejte na potírání jinou kosmetiku! Nepoužívejte v žádném případě vazelínu, ani calcium panthotenicum, bepanthen či jiné přípravky na ropném základě! Tyto informace mám přímo od výrobců nových typů pigmentů, neakceptujte tedy mnohdy rozdávané rady o stálém promazávání vazelínou, dávno to již neplatí!!
 • Neaplikujte na pigmentované místo rovněž žádná líčidla, mohou vést ke změně pigmentu.
 • Stroupky, které se začínají tvořit 3-5 den je velmi důležité nestrhávat, dané místo netřít a nechat je samovolně odloupnout (cca 1 týden). V rámci možností si dejte pozor při spánku na nechtěné strhnutí, vhodná je poloha na zádech.
 • Při mytí vlasů se vyvarujte velkého namáčení pokožky, pokuste se je umýt v předklonu nebo v záklonu. Vyvarujte se mytí hlavy minimálně 2-3 dny po zákroku.
 • Bezprostředně po aplikaci a do prvního vyloupnutí stroupku bude pigment dost výrazný. Je to zapříčiněno prokrvením aplikovaného místa a zabarvení pigmentu krví, která lehce prosákne. Nikdy nestrhávejte stroupky násilím
 • 14 dní vynechejte bazén, solárium, saunu
 • Vynechejte minimálně 4 dny po aplikaci cvičení a návštěvy fit center. Vhodnější je tyto aktivity velmi omezit až na 14 dní (pocení)
 • Kdykoliv v budoucnu pojedete za sluníčkem, používejte ochranné prostředky s vysokým faktorem, nejlépe minerálního charakteru a čistě přírodní. Prodloužíte si tak trvanlivost PM. Vhodné přípravky Vám rádi doporučíme.
 • Doporučuji také po definitivním vyhojení PM po korekci již na pigmentované písto nezačít používat běžnou konvenční kosmetiku z důvodu obsahu chemických složek, možných keratolytických a bělících složek. Používejte v místě pigmentu přírodní oleje, např. bambucké máslo či kokosový olej. Prodloužíte si trvanlivost permanentního make-upu.
 • Veškerá doporučená opatření je nezbytné dodržovat pro 100% výsledek. V případě microbladingu by při nedodržení pokynů mohlo dojít k rozpití chloupků, proto je na místě velká opatrnost.