mapa  

úvod  Úvod / Permanentní make-up /
zpět

Péče a pokynyPéče a pokyny

 

Důležité pokyny a doporučení pro všechny aplikace

 

-          Nemyjte pigmentované místo 24 hodin vodou a pokud prosakuje tkáňový mok, místo jemně odsávejte papírovým kapesníčkem ( bez tlaku). V dalších dnech je již možné pigmentované místo lehce opláchnout čistou vodou pro odtranění prachu, voda však musí být bez mycích substancí, odličovadel a zbytků make-upu!

-          I v následujících dnech buďte opatrná na namáčení, místo udržujte v čistotě a suchu

-          V místě aplikace se utvoří drobné stroupky, na které které můžete podle potřeby jemně nanést spec. přípravek, který od nás obdržíte. Přípravek můžete použít již večer po zákroku. Vyvarujte se vtírání a další manipulace, přípravek pouze lehce naneste. Dbejte, aby bylo místo pokryté jen lehkým filmem. Rty můžete potírat (jemně nanést) častěji. U obočí je možné nepoužívat k potírání nic, vždy je dobré řídit se pocity a dle toho postupovat. U výraznějších stroupků ( bývají většinou po silnějším krvácení u aplikace) je vhodné přípravek použít.

-          Nepoužívejte na potírání jinou kosmetiku! Nepoužívejte v žádném případě vazelínu, ani calcium panthotenicum, bepanthen či jiné přípravky na ropném základě! Tyto informace mám přímo od výrobců nových typů pigmentů, neakceptujte tedy mnohdy rozdávané rady o stálém promazávání vazelínou, dávno to již neplatí!! 

-          Neaplikujte na pigmentované místo rovněž  žádná líčidla, mohou vést ke změně pigmentu.

-          Stroupky, které se začínají tvořit 3-5 den je velmi důležité nestrhávat, dané místo netřít a nechat je samovolně odloupnout(cca 1 týden). Vrámci možností si dejte pozor při spánku na nechtěné strhnutí, vhodná je poloha na zádech.

-          Při mytí vlasů se vyvarujte velkého namáčení pokožky, pokuste se je umýt v předklonu nebo v záklonu. Vyvarujte se mytí hlavy minimálně 2-3 dny po zákroku.la

-          Bezprostředně po aplikaci a do prvního vyloupnutí stroupku bude pigment dost výrazný. Je to zapříčiněno prokrvením aplikovaného místa a zabarvení pigmentu krví, která lehce prosákne. Nikdy nestrhávejte stroupky násilím

-          14 dní vynechejte bazén, solárium, saunu

-          Vynechejte minimálně 4 dny po aplikaci cvičení a návštěvy fit center. Vhodnější je tyto aktivity velmi omezit až na 14 dní (pocení)

-          Kdykoliv v budoucnu pojedete za sluníčkem, používejte ochranné prostředky s vysokým faktorem, nejlépe minerálního charakteru a čistě přírodní. Prodloužíte si tak trvanlivost PM. Vhodné přípravky Vám rádi doporučíme.

-          Doporučuji také po definitivním vyhojení PM po korekci již na pigmentované písto nezačít používat běžnou konvenční kosmetiku z důvodu obsahu chemických složek, možných keratolytických a bělících složek. Používejte v místě pigmentu přírodní oleje, např. bambucké máslo či kokosový olej. Prodloužíte si trvanlivost permanentního make-upu.

-          Veškerá doporučená opatření je nezbytné dodržovat pro 100% výsledek.V  případě microbladingu by při nedodržení pokynů mohlo dojít k rozpití chloupků, proto je na místě velká opatrnost.

 

 Trvanlivost permanentního make-upu je velmi individuální. Záleží na typu pokožky a péči o ni, věku klienta, metabolismu  a řadě dalších faktorů. Zpravidla se nyní pohybuje mezi 0,5rokem až 5 roky  v závislosti na použité technice, počítejte ovšem s tím, že ne ve stejné intenzitě. Pigment postupně bledne až téměř vymizí. Dobu trvanlivosti nelze nikdy dopředu odhadnout. Trvanlivost zkracuje časté slunění a používání solárií, barvení obočí, časté a nadměrné máčení, používání přípravků s vysokými koncentracemi AHA kyselin, retinolu či s keratolytickými složkami. Rovně jakákoliv konvenční kosmetika s chemickými složkami může trvanlivost postupně zkrátit.

Permanentní make-up je možné podle potřeby kdykoliv doobnovit. Této aplikaci se říká přepigmentace nebo tzv. oživení pigmentu.Provádí se zpravidla na 1 až 2 sezení. Vzhledem k tomu, že klientku již znám a víme, jak reagovala pokožka při předchozích aplikacích, je zákrok jednodušší. U přepigmentací se hradí již jednotlivá sezení, což je pro klientku finančně výhodnější.

                        


zpět nahoru tisk
Salón KM styl
Polní 1420
Orlová-Lutyně 73514

tel.: +420 596 522 110
email: info@kmstyl.cz
Kontrolní kód

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Zadejte prosím Váš kontaktní e-mail.

ÚVOD    O NÁS    SLUŽBY    NOVINKY    FOTOGALERIE    KONTAKTY    MAPA STRÁNEK
Kompletní kadeřnické, kosmetické a masérské služby na nejvyšší úrovni.
Partneři | webdesign ostrava , botičky a obuv , dopravníky , kožní klinika

Všechna práva vyhrazena KMStyle s.r.o., Vyrobilo Eline
facebook