mapa  

úvod  Úvod / Kosmetika
Barbora Foltmanová Daniela Adamčíková
Barča +420 777 144 364 Danča +420 605 703 554
kosmetika@kmstyl.cz
OTEVÍRACÍ DOBA
Po: 08:00 - 17:00
Út: 08:00 - 19:00
St: zavřeno
Čt: 08:00 - 19:00
Pá: 08:00 - 15:00
So a Ne: zavřeno

Provozní doba je orientační, služby poskytujeme pouze na objednávku

zpět

KosmetikaKosmetikaPři kosmetickém ošetření používáme ajurvédskou kosmetiku, čistĕ přírodní kosmetiku a biokosmetiku nejvyšší kvality. Odlišnost našeho kosmetického ošetření od bĕžného je dána tím, že působí  ozdravnĕ na celý organismus a pomáhá řešit i potíže trvalejšího charakteru. Přistupujeme individuálnĕ ke každému klientovi a sestavujeme péči přímo na míru. Ošetření přírodní kosmetikou je z dlouhodobého hlediska nesrovnatelné s ošetřením kosmetikou syntetickou, používají se ingredience našemu tĕlu blízké a podpoří se přirozené funkce pokožky.


Dovolte mi se představit - jmenuji se Katka Adamčíková, po absolvování gymnázia jsem vystudovala speciální obor kosmetolog ( viz. sekce o nás) a náš kosmetický salón vedu. V kosmetickém průmyslu se pohybuji již více než 24 let  a dlouholetá praxe, možnost srovnávání účinků různých značek u mě postupně vedly k jednoznačnému přesvědčení, že cesta přírodní kosmetiky je ta pravá, přestože trochu složitější. Když pominu negativní až zdravotně závažné dopady chemických přísad přítomných v ''klasických přípravcích'', výsledný efekt jsem nikdy nezaznamenala takový, jako udával výrobce. Souhra těchto věcí mě přivedla k hledání jiné cesty a před lety, kdy biokosmetika, ajurvéda a holistický způsob ošetření byl v česku ještě v začátcích, jsem zkoušela, hledala a byla nadšena i překvapena tak výrazným efektem. Ke svému kosmetologickému zaměření jsem postupně přidávala celostní pojetí, které vyústilo v intenzivní studium přírodní medicíny a ajurvédské medicíny. Ajurvéda je mým dlouholetým velkým koníčkem, který pracovně převádím do praxe.
V roce 2016 jsem úspěšně ukončila tříletou školu ajurvédy Pavola Hlóšky a také jsem souběžně vystudovala dvouleté dálkové studium ajurvédy a přírodní medicíny u Mudr. Davida Freje.


Kosmetika


Zvolila jsem si tedy cestu osvěty  a výsledky, které máme v rámci salónu dnes, jsou mi velikým potěšením a radostí. Dnešní obrovský boom biokosmetiky, stále kvalitnější výrobky a značky jsou důkazem, že biokosmetika a pravá přírodní kosmetika funguje a zájem o ni roste raketovým tempem.

Náš tým tvoří profesionální kosmetičky Daniela Adamčíková, Barbora Foltmanová a Andrea Šimoňáková, tč. na mateřské dovolené. Kolegyně se pod mým vedením dále vzdělávají jak po stránce kosmetologické, tak po stránce celostního a ajurvedického přístupu. Neustále studujeme, mapujeme trh, jezdíme na odborné veletrhy k nám i do zahraničí a své zkušenosti a znalosti předáváme dál našim zákaznicím. Pracujeme se značkami, které se nám v dlouhodobém horizontu plně osvědčily a našim jediným sítem je vysoká účinnost výrobků, nikoliv výhodné bonusy ze stran dodávajících firem. Nejsme vázáni na jednu značku, ze zkušenosti vím, že každá kosmetika má produkty, ve kterých vyniká, a produkty, které jsou průměrné. Z toho důvodu máme více značek a používáme a prodáváme pouze přípravky, které nás přesvědčily o své účinnosti. Je pochopitelné,že každý člověk reaguje jinak a to, co svědčí jednomu, nemusí pomáhat druhému, proto je často proces nalezení vhodných přípravků složitý. Při diagnostice  a doporučování opět vycházíme ze zkušeností, kromě vyzkoušení daných přípravků vrámci kosmetického ošetření umožňujeme klientkám a klientům vyzkoušet výrobky  doma s pomocí vzorků či menších množství přípravků, které používáme v salónu. Stále zkoušíme i nové produkty a pokud se některý z nich osvědčí, rádi ho doporučíme či přibereme do naší nabídky. V této obsáhlé problematice je mi velmi líto, že řada firem  zneužívá nevědomosti běžných žen, které se neorientují ve složení přípravků, a vydávají své výrobky za přírodní kosmetiku.Tímto ve výsledku kazí reputaci těm opravdu přírodním produktům. Velkou roli také hraje reklama, kterou se ženy nechávají ovlivnit a nechápou, kde je chyba.A dovolím si podotknout jednu důležitou věc - stav kůže je odrazem našeho zdraví, proto pouze zevní řešení je jen část úspěchu. Všem, kteří neví jakou cestou se vydat, radím : vyzkoušejte, srovnejte a pochopíte.

Vaše Katka Adamčíková, kosmetologNechte se hýčkat a rozmazlovat při kosmetických ošetřeních a rituálech, po kterých bude nejen Vaše plet´ale i celý organismus jako znovuzrozený. Samozřejmostí je naprosté soukromí a vyjímečná péče umocněná relaxační hudbou.

Kosmetické služby KM STYL Orlová


Co je to Ajurvéda a původ Ajurvédy

Již delší dobu se na západě stále více šíří prastará indická nauka,AJURVÉDA( doslova: "věda o dlouhém životě" ).
Tento zdroj vědění,na který se v podstatě nahlíží jako na medicínskou disciplínu,se stále častěji objevuje v masových sdělovacích prostředcích i  v západních zemích.Znovuoživení tohoto zájmu odpovídá celkovému přerodu myšlení,jímž svět v současnosti prochází.Existují posuny v našem hodnotovém systému,jak je možno zcela zřetelně pozorovat na počtu hnutí zabývajících se lidským zdravím či ekologií,a podle toho,že stále více lidí usiluje o duchovní vědomí.

Ajurvéda je považována za nejstarší zachovalý systém léčby na světě.Z ajurvédy vychází např.masáže,bylinná terapie,dietologie,psychiatrie,čínská medicína,homeopatie,dokonce i palstická chirurgie.Často se proto nazývá "matkou medicíny".

Ajurvéda je založena na principech vyzkoušených tisíce let,na životě,který je v souladu s přírodními zákony.Podle konstituce,rasy a klimatických podmínek doporučuje individuálně založenou stravu,cvičení a celkovou životosprávu.

 Ajurvéda je proud vědění,stejně jako ostatní védy,což znamená,že jeho počátky jsou stejně staré jako lidstvo samo.Na toto vědění pohlížíme,jako by existovalo mimo čas,protože nikdo nedovede říci,zda někdy byla doba,kdy neexistovalo.Ajurvéda se nezybývá pouze nemocemi a jejich léčením,ale životem jako takovým ,a jejím cílem je zvyšování jeho kvality a jeho eventuální prodloužení.Podle Čaraka Samhitá,nejznámějšího a nejobsáhlejšího pojednání o této disciplíně,je ajurvéda definována jako "ono"(vědění),které se zabývá dobrými i špatnými,štastnými i neštastnými (aspekty)života,tím,co(životu) prospívá a tím,co mu neprospívá,jakož i utvářením a velikostí těchto aspektů.AJUS je zde definován jako spojení těla,smyslových orgánů,ducha a duše.Když se toto spojení uvolní,život končí.Proto znamená slovo "ajus" život.

Ajurvéda je věda o životě  a život zde má mnoho aspektů přesahujících čistě tělesné funkce.Ajurvéda jako ucelená disciplína přináší celkový pohled na život,a léčení chorob či nemocí je v tomto ohledu jen její dílčí oblastí.Proto když chcete o ajurvédě něco vědět a a vydat se její cestou,musíte nejprve pochopit,že toto učení se opírá o určité důsledně konstruované filozofické koncepce a našem bytí a vztahu k světu.Nezabýváme se zde pouhou sbírkou pravidel a návodů,jak si máme počínat či jak něco nechat probíhat,proto je dúležité pochopit základy,které tvoří fundament praxe ajurvédy.

Život reprezentuje rovnováha a propojení těla,mysli,smyslů a duše.Každý člověk má unikátní strukturu energie.Zdraví je založeno na rovnováze tří životních energií nebolí dóš a rovnováze těla,mysli a duchovna.Podstata onemocnění je dána nerovnováhou.Tělo vyjadřuje tuto nerovnováhu prostřednictvím příznaků provázejících nemoc.Pokud známe naši vrozenou a současnou konstituci,můžeme vhodnou dietou,denním režimem a bylinami odstranit škodlivý účinek vnějších vlivů a obnovit narušenou vnitřní rovnováhu.

Člověk by se měl snažit žít v souladu se svou konstitucí a přírodnímu zákony.


Chceme-li aplikovat jakékoliv medicínské postupy,měli bychom se především snažit nalézt metody podporující sám život,tedy preventivní metody,jejichž pomocí na nás nemoci ani nedolehnou,a jež nám v případě nemoci pomohou vyhledat ten správný lék(který nejen léčí,ale zárovenˇušetří nemocného vedlejších účinků) či léčivý prostředek.Hlavní nevýhodou současné medicíny je,že se soustřeďuje hlavně na chorobu,a ne na zdraví.Lékařské výzkumy a veškeré jejich snažení se zaměřují na hledání léčebných prostředků proti nemocem,ale málo se dozvídáme o tom,jak si je možno udržet zdraví a jaká preventivní opatření je možno podniknout,abychom se vyhnuli nejrůznějším potížím.V ajurvédě však těžiště spočívá právě v udržení zdraví a přijetí zdravého způsobu zivota.Druhou podstatnou nevýhodou našeho převládajícího přístupui k medicíně je,že ke všem lidem při léčení přistupuje stejně.Není brán zřetel na individuální rozdíly ani na to ,v jakém základním stavu se kdo nachází.Avšak my lidé se lišíme svým chováním a svými reakcemi na léčebné postupy stejně,jako se lišíme svými vnějšími projevy a svými tělesnými znaky.V ajurvédě se bere zřetel na individuální odchylkya péče o zdraví al léčba vycházejí z individuálních tělesných vlastností.

Další věcí je ,že ajurvéda má o těle jiné představy než moderní medicína a biologie.Na rozdíl od ní se člověk podle ajurvédy nedá rozdělit na tělesnou a psychickou stránku ani nelze na tělo nahlížet jako na stroj,který můžeme rozebrat na jednotlivé součástky.Pokud v ajurvédě mluvíme o "TĚLE",pak se tím  myslí i psychika,duch,protože tento pojem se používá k označenínašeho fyzického,pomíjívého já,na rozdíl od duše,která je nezničitelná,nemateriální a je jen formou energie.Duch je dokonce nahlížen jako šestý smysl.Tělo,duch a duše dohromady tvoří živou bytost.Duše je skutečné "já" jedince a je zdrojem jeho vědomí.Tělo a duch tvoří fyzickou část bytosti,a ta nemůže existovat bez duše.Tato energie čili duše je spojena s univerzální duší čili kosmickou energií.V ajurvédě nenahlížíme na živé tělo jako na samostatnou jednotku.Biologické,mentální,duchovní a kosmické aktivity jsou spolu spjaty.Proto se v ajurvédě přistupije k chorobám a funkčním poruchám jednotlivcev souvislosti s jeho sociálním,kulturním a duchovním prostředím a jeho kosmickými vazbami.Například typ osobnosti každého jednotlivce závisí na poměru trojí"vlhkosti"(doshas),jež pomáhá udržet integritu těla a odpovídá za všechny psychické a mentální pochody.Tato trojí vlhkost má původ v 5 fundamentálních nebo materiálních prvcích(éter,vzduch,ohenˇ,voda,země),které tvoří materiální skutečnost našeho vesmíru.Principy,kterými se kosmos řídí,se uplatnují i v oblasti biologie.Pojetí péče o zdraví se v ajurvédě od moderní medicíny v mnohém liší,protože ta je alopatická(řídí se fyzickými symptomy).
V ajurvédě fyzický nebo chemický prostředek ke zvládnutí cjroby nestačí.Zdraví,to je harmonie v jedinci a jeho soulad s prostředím,proto se i léčení opírá o tyto principy.Uzdravování spočívá v obnovení této harmonie.Léčení zahrnuje celou řadu kroků,které daleko překračují pouhé podávání léků.Vzorce a recepty na výrobu různých léků nelze používat jen podle symptomů,ale musí se přihlížet i k dalším aspektům.


AJURVÉDSKÉ UČENÍ JE CHÁPAT SVŮJ ŽIVOT, PROTOŽE ŽIVOT SE OPÍRÁ O ZÁKLADNÍ VAZBY NAŠEHO MYŠLENÍ, NAŠEHO BYTÍ A NAŠEHO VZTAHU KE SVĚTU
 • Ajurvéda jak ji pro začátek pochopit
 • Ajurvéda je věda o životě a život zde má mnoho aspektů přesahujících čistě tělesné funkce
 • Ajurvéda jako ucelená disciplína přináší celkový pohled na život a léčení chorob či nemocí je v tomto ohledu jen dílčí oblastí

PRVNÍ PRIORITOU ŽIVOTA JE ŽIVOT SÁM

Ajurvédské umění neznamená v zásadě nic jiného, než vzít dlouhodobě život do vlastních rukou a udělat ze své existence na této planetě to nejlepší. Všichni víme, že tu nebudeme žít věčně. Co se narodilo, musí také zemřít. Účelem ajurvédského způsobu života není zabránit smrti, ale prožít život příjemně.

Cílem Ajurvédy je uvědomit si, že každý z nás odpovídá za své zdraví, a tudíž každý z nás musí pozorně sledovat vše, co se týká našeho života. Takovým způsobem se naučíme vidět více než obvykle, takže budeme umět nemoci, problémy a předčasné stárnutí zneškodnit dříve, než se rozvinou.

Ajurvédské učení
 • je o vědění a znalosti přírodních zákonů
 • je o využití přírody a přírodních zákonů na úrovni výživné (strava), léčebné (léky), zkrášlující (kosmetika), duševní (psychika) a duchovní (vyzrálost, charakter)
 • je o harmonii mezi člověkem, přírodou a vesmírem

AJURVÉDSKÝ DIAGRAM ZÁKLADŮ AJURVÉDY


Moudrý způsob života – priorita číslo jedna


Rozumný člověk jasné mysli, v normálním rozpoložení svých sil a schopností, jenž usiluje o to, aby se mu v tomto i v příštím životě dařilo dobře, by měl sledovat tři cíle:
 1. touhu žít
 2. snahu žít v dostatku
 3. úsilí poznat i jiný svět (spiritualita)

ad 1) Touha žít, touha po životě, pud sebezáchovy, by měl být základní prioritou, protože zemřeme-li, stěží dosáhneme ostatních cílů, a tím i sebezdokonalení.

ad 2) druhou prioritou je snaha žít v dostatku, rozumíme tím snahu dosáhnout přiměřeného blahobytu. Není nic žalostnějšího než dlouhý život v nuzných podmínkách.

ad 3) po splnění obou těchto priorit by měla následovat spirituální cesta s cílem poznat skutečnost ležící za hranicemi našeho smyslového poznání.

AJURVÉDA MIKROKOSMOS A MAKROKOSMOS


Ajurvédský způsob života vyžaduje, abychom žili v souladu s kosmickým rytmem.
Není možné převzít tento holistický přístup, aniž bychom žili s ohledem na celek, neboť v tomto univerzu je vše vzájemně spjato.

Co je to makrokosmos

Pod pojmem makrokosmos si představíme celý vesmír, vše co si dokážeme představit kolem sebe je součástí vesmíru. Je to dokonalý, perfektně fungující systém, který podléhá těm nejvyšším zákonů. Přirovnat ho můžeme ke kolečkům v hodinách, vše do sebe perfektně zapadá a v celku funguje.

Vesmír jako makrokosmos je tvořen pěti základními elementy (živly):
 • Éter (Ákáša)
 • Vzduch
 • Voda
 • Oheň
 • Země

Těchto pět elementů (živlů) si představíme jako různé energie, které se spojují, rozpadají a přitom se neustále mění.
Ve vesmíru je vše spjato se vším a vše spolu vzájemně souvisí.

Co to je mikrokosmos

Pod pojmem mikrokosmos si představíme makrokosmos, jen v menším provedení, ale se stejnými zákony, se stejně fungujícím systémem. My jsme mikrokosmos naše tělo je součástí mikrokosmu. V Ajurvédě nerozdělujeme ani nerozlišujeme různé disfunkce a nemoci jako běžná moderní medicína na nemoci psychické, mentální, fyzické apod.

Mikrokosmos chápeme v Ajurvédě jako do sebe zapadající systém fungující v našem těle, který na sebe navzájem navazuje. Protože tělo a naše já bereme a chápeme jako celek, a víme jak tyto rozdělit.

Ajurvéda rozděluje člověka na:
 • Fyzické tělo
 • Mentální tělo
 • Astrální tělo
 • Duši


Tak jako je tvořen makrokosmos ze základních pěti elementů (energií), tak je i člověk jako mikrokosmos tvořen z těchto základních energií:
 • Éter (Akáša)
 • Vzduch
 • Oheň
 • Voda
 • Země

Proto se nás určitým způsobem také týká vše, co se kolem nás děje, stejně jako my ovlivňujeme své okolí, tak okolí ovlivňuje nás. Pro udržení rovnováhy v mikro a makrokosmu je důležité, aby mezi pěti elementy panovaly harmonické vztahy.

V Ajurvédě jde o to udržet tuto harmonii mezi různými silami přírody.
Abychom mohli ovlivňovat makrokosmos, musíme nejprve obnovit vlastní rovnováhu (harmonii) ve svém mikrokosmu (v nás, v našem těle). Jedině tak, se můžeme pokusit o soulad a harmonii s velkým a všeobjímajícím makrokosmem. Jedině tehdy se můžeme pokusit pomoci ostatním, bez negativních, vedlejších účinků.


MIKROKOSMOS - ZÁKLADNÍCH PĚT ELEMENTŮ - TŘI ŽIVOTNÍ ŠŤÁVY

V Ajurvédě všechny fyzické i duševní funkce řídí tři štávy – vlhosti

VÁTA - PITTA - KAPHA


Nejedná se o nic jiného, než o rozdělení pět základních elementů do těchto tří šťáv. Tyto elementy prostřednictvím těchto tří šťáv řídí a udržují celého člověka pohromadě a při životě. Jsou to základní stavební prvky. Pokud jsou tyto elementy ve šťávách vyváženy, člověk je zdravý, spokojený a vyrovnaný. Problém nastává pokud některý element (energie) a šťáva převyšuje nebo naopak chybí. Člověk trpí vnitřními poruchami, jakýkoliv vnější podnět podpoří nemoc jak na fyzické, tak po psychické nebo i duševní stránce. Poměr těchto elementů a šťáv ovlivňuje všechno a rozhoduje jaký má člověk charakter, jak vypadá, jak je na tom po fyzické i psychické stránce.


Rozdělení
 • VÁTA - obsahuje elementy ÉTERU + VZDUCHU
 • PITTA - obsahuje element OHNĚ
 • KAPHA - obsahuje elementy VODY + ZEMĚ


VÁTA - obsahuje elementy ÉTERU + VZDUCHU


Váta nemá tvar ani barvu
Váta je lehká, jemná, pohyblivá, suchá, studená, drsná a vším pronikající (jako vzduch a éter)
Váta řídí tělesné pohyby a duševní činnost, krevní oběh, dýchání, vyměšování, řeč, schopnost cítění, hmat, sluch, city jako obavy, strach, starosti, nadšení, přirozené pudy, vytváření zárodku, sexuální chování.


CHARAKTERISTIKA PŘEVAHY VÁTY:

čilost, rychlé pohyby, rychlé jednání, projevují se obavy, strach, vznětlivost, špatné snášení chladu, prochladnutí, hrubost a suchost vlasů, suchost pleti, viditelnost žil a žilek, suché lámavé nehty


FAKTORY ZVYŠUJÍCÍ VÁTU:


nadměrný půst (hladovění), nadměrná fyzická zátěž, nepřirozené držení těla, dlouhé bdění, chlad, deštivé počasí, stáří, večer, noc, přezrálé ovoce, zelenina, polotovary, předvařené potraviny, ztráta krve, poranění, přílišná sexuální aktivita, strach, pocity viny, potlačování přirozených pudů


SYMPTOMY NADMĚRNÉHO ZVÝŠENÍ VÁTY

ztuhlé a bolestivé tělo, suchost a pachuť v ústech, nechutenství, bolesti žaludku, únava, tmavá stolice, bolesti hlavy v oblasti spánků, závratě, třes, zívání, škytavka, celková nevolnost, přeludy, nespavost, suchá pleť, nezdravá barva kůže, úzkostlivé chování, dotyčný se stahuje do sebe


LÉČBA VÁTY


sladká, kyselá a horká strava, horké procedury, uvolnění, relaxace, klystýr, dostatek klidu, dostatek spánku, klidná mysl, pozitivní myšlení


PITTA - obsahuje element OHNĚ


Barva je žlutá a modrá (jsou to barvy ohně a světla)
Pitta je stejně horká jako základní element oheň z něhož pochází. Je ostrá, kyselá, štiplavá, a je cítit po mase.
Pitta odpovídá za zrak, trávení, hlad, žízeň, tělesnou horkost, ohebnost a lesk, za veselost, intelekt a sexuální vzrušení


CHARAKTERISTIKA PŘI PŘEVAZE PITTY

nesnáší horko, obličej je brunátný, červený, mastná pleť, sklon k hyperpigmentacím, pihám, sklon k tvorbě komedonů, předčasná tvorba vrásek, vypadávání, šednutí vlasů, tělo je cítit, nadměrný hlad, žízeň, má citlivé orgány, netrpělivost


FAKTORY ZVYŠUJÍCÍ PITTU


Ostrá, slaná, zásaditá strava, všechna jídla a nápoje, která vzbuzují pálivý pocit, slunění, poledne, půlnoc, léto, proces trávení, mládí, hněv


SYMPTOMY PŘEVAHY PITTY

Mimořádně silné pocení, tělesný zápach, nadměrný hlad, žízeň, záněty, prasklinky, zduřelá místa na kůži, kožní vyrážka, akné, herpes (opar), přílišná horkost v těle, pálivý pocit, nespokojenost, hněv


LÉČBA PITTY

Sladká, hořká, stahující strava, studené nápoje, studené procedury a masáže, pravidelné vyprazdňování střev, krémování a ošetřování pleti, studené lázně, studené masáže, utěšování a podpora.


KAPHA - obsahuje element země a vody


Barva je olejnatá bílá
Je měkká, pevná, lenivá, sladká, studená a neohebná.
Kapha odpovídá za tělesnou stavbu. Řídí hospodaření s tuky, plní funkce imunity, sexuální potence, trpělivosti, zdrženlivosti a způsobuje netečnost vůči žádostivostem


CHARAKTERISTIKA PŘI PŘEVAZE KAPHY

Špatné vyjadřování – těžkopádnost řeči,váhavost při vyřizování, pomalé jedení, nepořádnost, stabilita a jistota v pohybech, silné a pevné vazivo, málo se potí, jasné oči, obličej a celkový vzhled, málokdy má hlad a žízeň


FAKTORY ZVYŠUJÍCÍ KAPHU

Slaná, zásaditá strava, mastná a těžko stravitelná strava smažená na oleji, sedavý způsob života, nedostatek tělesného pohybu, denní snění, jaro, jitro, časná noc


SYMPTOMY PŘEBYTKU KAPHY

Ospalost, nadměrný spánek, sladká chuť v ústech, nadměrné slinění, pocit tíže v těle, pocit chladu, nevolnost, šimrání v krku, bělavé zabarvení moči a stolice, bělavé zakalení očí, pocit únavy, ochablost, malátnost a skleslost


LÉČBA KAPHY


Ostré, hořké, adstringentní, hrubé, drsné prostředky, vlhké horko, vlhké teplé obklady a masáže,vyvolání zvracení, pohyb, dlouhé bdění


KRÁSNÁ PLEŤ JE PROJEVEM ZÁŘÍCÍHO ZDRAVÍ A OBRAZEM SPOKOJENÉ DUŠE


Z pohledu Ajurvédy tuto větu chápeme:
 • 1. co je zdravé je i krásné
 • 2. co je zdravé je i spokojené
 • 3. co je zdravé je i vyrovnané (v harmonii)
 • 4. co je zdravé je i dobré, hodné, spravedlivé, silné, odolné.
Dokonalý a plnohodnotný život, můžeme žít jen pokud budeme zdraví a spokojení. Hlavní myšlenkou a celou idejí Ajurvédy je snažit se předcházet nemocem, nespokojenosti, negativním emocím, žalu, smutku apod.

To znamená žít tak a podstupovat preventivní metody, abychom nebyli nemocní, nespokojení, negativní, smutní, a pokud přece nastane nějaká disharmonie, pak bychom měli hledat pomoc v tom správném léku, který léčí, ale zároveň nás ušetří vedlejších účinků.

Vše okolo na nás působí, ale také my působíme na své okolí. Pozorně sledujeme sebe, své počínání a způsob života. Pozorně sledujeme a kontrolujeme své fyzické i psychické procesy:
 • kontrola mysli
 • kontrola stolice
 • kontrola pocení
 • kontrola tělesné teploty
 • kontrola jazyka
 • kontrola jedení a pití
 • kontrola moči
 • kontrola dechu
 • kontrola pulzu
 • kontrola očí a celkového vzhledu

zpět nahoru tisk
Salón KM styl
Polní 1420
Orlová-Lutyně 73514

tel.: +420 596 522 110
email: info@kmstyl.cz
Kontrolní kód

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Zadejte prosím Váš kontaktní e-mail.

ÚVOD    O NÁS    SLUŽBY    NOVINKY    FOTOGALERIE    KONTAKTY    MAPA STRÁNEK
Kompletní kadeřnické, kosmetické a masérské služby na nejvyšší úrovni.
Partneři | webdesign ostrava , botičky a obuv , dopravníky , kožní klinika

Všechna práva vyhrazena KMStyle s.r.o., Vyrobilo Eline
facebook